OFICJALNY DYSTRYBUTOR

POMAGAMY!!!

PODARUJ 1% PODATKU    NATALIA WRONA     JAKUB BOSAK 
 

 

 

 

 
 
METODA BRIANA MULLIGANA (MULLIGAN CONCEPT) - system Briana Mulligana jest specjalistyczną metodą diagnostyczno-terapeutyczną, to mobilizacja stawów połączona z ruchem. Jest bezpieczną i bezbolesną terapią manualną. Zdaniem Mulligana dolegliwości bólowe oraz ograniczenia ruchomości mają podłoże w zaburzeniu ustawienia powierzchni stawowej, skutkujące nieprawidłowym torem ślizgu powierzchni stawowych oraz zmianą osi obrotu w stawie.
 
W trakcie badania pacjenta przez terapeutę należy jak najdokładniej określić przyczynę, rodzaj i stopień dysfunkcji, objawy oraz istotę zablokowania stawowego. Mogą to być; utrata lub ograniczenie zakresu ruchu, dolegliwości bólowe towarzyszące ruchowi, lub określonej czynności ruchowej, np. ból w trakcie testu oporowego.
 
Atutem metody Mulligana jest bezbolesność w czasie terapii, co zapewnia komfort i bezpieczeństwo pacjenta, który nie jest biernie poddawany terapii ale aktywnie w niej uczestniczy, co zapewnia komfort i bezpieczeństwo . Praca tą metoda dostarcza pacjentowi niezbędnych informacji dotyczących postępowania w okresie zaostrzenia choroby oraz wykonywania czynności dnia codziennego w sposób zapobiegający wystąpieniu objawów.
 
Metoda Mulligana opiera się na wielu różnorodnych technikach m.in.: techniki przeciwdziałające bólowi głowy, a także mobilizacyjne techniki połączone z aktywnym ruchem kończyn, techniki z zastosowaniem pasów stabilizacyjnych. Mobilizacje połączone z ruchem, wykonywane na stawach obwodowych, polegają na jednoczesnym fizjologicznym ruchu w stawie wykonywanym w warunkach naturalnego obciążenia oraz korekcyjnym ślizgu powierzchni stawowych aplikowanym przez terapeutę. Można je wykonać na większości stawów kończyn, uzyskując w efekcie natychmiastową i trwałą poprawę ruchomości i funkcjonowania. Zastosowanie kliniczne jest bardzo szerokie od przywracania ruchomości w stawie barkowym czy biodrowym do nowoczesnych technik stosowanych w przypadku skręcenia kostki czy też łokcia tenisisty. Metoda ta może być z powodzeniem stosowana w procesie usprawniania Pacjentów jako samodzielna metoda lub jako uzupełnienie innych sposobów terapii w wielu przypadkach gdzie nie zawsze dotychczasowe leczenie jest efektywne.
 
 

        PROMOCJE!!!

 

 

       ZAMÓW JUŻ TERAZ 
        
       BON UPOMINKOWY